Duben 2014

ČSSZ formuláře ke stažení zdarma

28. dubna 2014 v 18:44

Celý článek ČSSZ formuláře ke stažení zdarma najdete zde

Aktuální přehled o příjmech a výdajích pro ČSSZ formuláře ke stažení zdarma za zdaňovací období roku 2013. Formulář přehledu o příjmech a výdajích pro ČSSZ je ke stažení zdarma včetně příslušných pokynů k vyplnění ve formátu pdf, ale také ve formátu Excel, do kterého stačí zadat potřebné údaje a dokument sám počítá.
Přehled o příjmech a výdajích za rok 2013 je každá OSVČ, která která aspoň po část kalendářního roku 2013 vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, povinna podat na předepsaném tiskopise, který nejdete ke stažení níže, příslušné ČSSZ formuláře ke stažení nejpozději do jednoho měsíce ode dne, ve kterém měla podat daňové přiznání za tento kalendářní rok.
Formulář pro Okresní nebo Pražskou správu sociálního zabezpečení obsahuje podrobnou nápovědu. Je součástí interaktivních daňových přiznání, ale můžete jej využít i odděleně. Podrobnosti o sociálním pojištění (minimální výše zálohy, druhy dávek, nemocenské apod.)
Přehled musí odevzdat každý, kdo v předchozím roce vykonával samostatnou výdělečnou činnost - třeba i jen část roku. Povinnost platí i pro ty, kteří za loňský rok neměli žádné příjmy nebo měli příjmy do patnácti tisíc korun, a nemusí tedy podávat daňové přiznání.

Jak omladit obličej

25. dubna 2014 v 19:09

Celý článek Jak omladit obličej najdete zde

Trápí vás povadlá kůže v oblasti obličeje? Nebo se na vaší tváři objevily vrásky a vy se jich chcete zbavit, protože přece ještě nejste tak stará? Metody omlazení pleti jsou ideálním řešením ve chvíli, kdy se začínají objevovat první vrásky a pleť působí unaveně nebo mírně ochable. Omlazení obličeje neboli antiaging v takovém případě pomůže vaší pleti, aby byla opět svěží, zdravá a přirozeně mladistvá. Galvanické ošetření způsobuje celkovou revitalizaci pleti a působí proti únavě pokožky. Galvanické proudy omlazují a rozjasňují pleť, mají zpevňující účinek na pokožku a spolu s pleťovými gely zajišťují obnovení přirozené živosti pleti a buněčné energie. A ptáte se, jak že omladit obličej? Na obličeji plastici často provádějí operace jak u žen, tak u mužů dosti podobně, avšak s velmi rozdílnou problematikou, proto je nutná konzultace s plastikem, který vybere z několika možných metod tu správnou.

Xbox One vs PS4

25. dubna 2014 v 19:03

Celý článek Xbox One vs PS4 najdete zde

Vývojáři v rozhovoru pro Edge-online prohlásili, že je prý rozdíl ve výkonu mezi PS4 a Xbox One značný a viditelný, paměť konzole od Sony se prý načítá o 40-50% rychleji, než ta od konkurenta. Všichni vědí, že PlayStation 4 má v útrobách rychlejší a silnější hardware, ale bude to poznat na skutečných multiplatformních hrách? Odpovědí je, že ano a pro Xbox One to nevypadá příliš dobře.Konec spekulací, konec čekání. Vytáhli jsme si všechny specifikace a funkce, které obě novinky nabízejí a můžeme se na ně podrobně konečně podívat a srovnat si vše. Nová generace herních konzolí je konečně tedy zde a pro mnohé zůstává velkým překvapením. Shrňme si, co se událo od dob stávajících konzolí. S příchodem Xbox One vs PlayStation 4 (PS4) se všichni radovali, že konzole předběhnou počítače. A skutečně. Na veletrhu E3 se při představení PlayStation 3 odehrála taková menší revoluce.

Jak svařit hliník

25. dubna 2014 v 18:55

Jak svařit hliník se dozvíte zde

Svářet hliník se dá i bez ochranné atmosféry speciální hliníkovou elektrodou s obalem,z nějž se ten plyn uvolňuje.Sváření může probíhat stejnosměrným proudem i střídavým. Obloukové svařování netavící se elektrodou v ochranné atmosféře inertního plynu je tavná metoda svařování elektrickým obloukem, která se používá především pro svařování hliníku a hořčíku a jejich slitin. Svařování WIG je mnohostranný postup, který se nabízí pro všechny svařitelné materiály a aplikace. Hlavním aplikačním oborem jsou nerezové ocele a slitiny hliníku a niklu. Hliník se dá kromě TIGu rozumně svářet elektrodou, MIGem, plamenem, odporem, třením atd. Pokud přemýšlíte, jak svařit hliník nebo slitiny, vybírejte spíše mezi modely označenými funkcemi TIG/AC/DC, LIFT/HF, Balance, Duty Cycle.

Jak připravit makrelu

25. dubna 2014 v 18:46

Jak připravit makrelu se dozvíte zde

Uzená makrela zapečená s bramborem mě už zaujala před časem. Nedovedla jsem si ji moc představit, ale přidává se do ní i smetana, cibule, pórek, sýr. Vzala jsem jen smetanu a cibuli, brambory jsem použila už předvařené. Většinou grilujeme několik makrel najednou. Naříznu je z jedné strany u hlavy a pak každou rozpárám po celé délce, těsně u páteře. Jak připravit makrelu? Já bych ji osolil, zabalil jen tak osolenou do alobalu a strčil do trouby, ař bude skoro hotová, tak alobal rozbalit a nechat dopéct kůrččičku, hotovou pak pokapat citronem. Dáváte přednost smažené rybě, nebo ji raději podáváte s omáčkou? Pošlete nám své recepty na kapra, candáta, pstruha, okouna, štiku, makrelu nebo cokoliv jiného, co plave.

Jak připravit taliány

13. dubna 2014 v 19:55

Jak připravit Taliány se dozvíte zde.

Co jsou to taliány? Je to něco jak klobáska, syrové maso jako buřtík. Určitě to můžeš opíct. Taliány se dají připravit i na grilu, ale podle mne je to škoda. Talián je uzenina určená k ohřátí ve vodě,a pokud je v nálevu,tak se ohřívá v něm. Jinak ho lze konzumovat i za studena,ale není nad ohřátý. Taliány zažívají svůj návrat a můžeme říct, že opět patří mezi základní sortiment masných výrobků. V českých zemích se výroba taliánů těší již více než stoleté tradici. Italský řezník Uggé, který se kolem roku 1900 usadil v Rybné ulici na Starém Městě pražském, zde počal vařit tuto specialitu, kterou doposud nikdo neznal.